Заява про позицію Ради Європейського товариства кардіологів з приводу гіпертензії стосовно інгібіторів АПФ і блокаторів ангіотензинових рецепторів

13 березня 2020 | Covid-19

На підставі первинних повідомлень з Китаю і подальших доказів того, що артеріальна гіпертензія може бути пов'язана з підвищеним ризиком смертності у госпіталізованих пацієнтів, інфікованих COVID-19, були висунуті гіпотези щодо потенційних несприятливих ефектів інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) або блокаторів ангіотензинових рецепторів (БРА). Було висловлено припущення, особливо в соціальних мережах, що ці широко використовувані препарати можуть збільшувати як ризик зараження, так і тяжкість перебігу SARS-CoV2. Стурбованість виникала зі спостереження, що, подібно до коронавірусу, що викликає SARS (атипову пневмонію), вірус COVID-19 зв'язується зі специфічним ферментом, званим ангіотензин-перетворюючий фермент 2 типу (АПФ-2) для зараження клітин і рівні АПФ-2 підвищуються при лікуванні ІАПФ і БРА.

Через тиск соціальних медіа, пацієнти, які приймали ці препарати для лікування артеріальної гіпертензії і їх лікарі стали насторожено ставитися до них, а в деяких випадках припиняти прийом інгібіторів АПФ або БРА.

Дане припущення про небезпеку лікування інгібіторами АПФ або блокаторами ангіотензинових рецепторів щодо COVID-19 не має надійних наукових підстав або доказів, що підтверджують це. Насправді є дані досліджень на тваринах, що дозволяють припустити, що ці препарати мають швидше захисний ефект від серйозних ускладнень з боку легень у пацієнтів з інфекцією COVID-19, але даних стосовно людей поки немає.

Рада з гіпертензії Європейського товариства кардіологів підкреслює відсутність будь-яких доказів, які б підтверджували шкідливий вплив ІАПФ і БРА в контексті спалаху пандемії COVID-19.

Рада із гіпертензії наполегливо рекомендує, щоб лікарі та пацієнти продовжували лікування з їх звичайною антигіпертензивною терапією, тому що немає жодних клінічних або наукових доказів того, що лікування ІАПФ або БРА слід припинити через інфекцію COVID-19.

Професор Джованні де Сімоне, Голова Ради Європейського Товариства кардіологів по гіпертензії

https://www.escardio.org/Councils/Council-on-Hypertension-(CHT)/News/position-statement-of-the-esc-council-on-hypertension-on-ace-inhibitors-and-ang

МЕДІА-ГАЛЕРЕЯ
ПРЕС-КІТ

Інформація про діяльність Корпорації «Артеріум» для журналістів й інших зацікавлених сторін

КОНТАКТИ ДЛЯ ЗМІ


e-mail: pr@arterium.ua
тел.: +38093 124 87 26