«Артеріум» став партнером національної програми #ВрятуйКінцівку

21 листопада 2023 | Новини компанії

Напередодні Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків, компанія “Артеріум” долучилась до нацпрограми #ВрятуйКінцівку та надала пів мільйона гривень у вигляді благодійної допомоги.

Програму #ВрятуйКінцівку ініціював міжнародний благодійний фонд “Здоров'я українського народу”. Її мета – запобігти ампутаціям у військових, провівши 15 000 операцій зі збереження кінцівок протягом наступних років. Саме травми кінцівок сьогодні становлять понад 70 % травм військових. На жаль, відсоток ампутацій по відношенню до кількості поранених в Україні, сьогодні в рази більший, ніж у інших країнах, які переживали війну.

Одним з факторів, який сприяє збільшенню кількості поранених з ампутаціями є антибіотикорезистентність – стійкість бактерій до одного або кількох антибіотиків.

Петро Нікітін, начальник відділення ортопедії та травматології, капітан медслужби, асистент кафедри НМУ ім.О.Богомольця та експерт нацпрограми #ВрятуйКінцівку зазначає, що іноді на ранніх етапах лікування, травмованим призначають так звані «антибіотики резерву». Це має негативний вплив на перебіг лікування, бо веде до мультирезистентності до антибіотиків і негативних наслідків, а іноді призводить навіть до ампутацій.

«Артеріум» є лідером у сегменті антибактеріальних препаратів в Україні вже протягом багатьох років. Розуміючи свою соціальну роль та відповідальність щодо правильного використання антибіотиків, компанія підтримала програму #ВрятуйКінцівку

«Резистентність бактерій – це природній процес, оскільки бактерії мають здатність пристосовуватись до викликів навколишнього середовища з метою вижити. Воєнні часи диктують свої вимоги щодо відповідального застосування антибіотиків під час лікування бойових травм. Зокрема щодо підбору відповідного специфічного антибактеріального препарату, який буде ефективним саме проти патогенних бактерій у зоні ураження та цілому організмі постраждалого. Нераціональне застосування антибіотиків лише сприяє розвитку антибіотикорезистентності, зменшуючи ефективність цих засобів при лікуванні бойових поранень та у разі наступної потреби їх застосування», – каже Ірина Пальона, медичний радник «Артеріум».

Під час Другої світової війни масове виробництво антибіотиків допомогло врятувати життя мільйонів поранених. Наше покоління має відповідально ставитись до застосування цих засобів, щоб зберегти їх ефективність для наступних поколінь.

МЕДІА-ГАЛЕРЕЯ
ПРЕС-КІТ

Інформація про діяльність Корпорації «Артеріум» для журналістів й інших зацікавлених сторін

КОНТАКТИ ДЛЯ ЗМІ


e-mail: pr@arterium.ua
тел.: +38093 124 87 26