«Артеріум» проведе дослідження антибіотикорезистентності

20 травня 2021 | Новини компанії

Світова проблема щодо темпів розвитку антибіотикорезистентності є досить гострою для України й інших країн світу. У 2019 році ВООЗ повідомив: 64% людей помилково лікують застуду та грип антибіотиками. Цього ж року дослідження американського центру контролю і профілактики захворювань показало, що кількість інфекцій, стійких до антибіотиків, із 2013 року зросла на 30% (з 2 до 2,6 млн випадків). Це свідчить про те, що зовсім скоро антибіотики можуть стати недієвими навіть для звичайних інфекцій. Лікарські та медичні спільноти занепокоєні, бо водночас антибіотики залишаються єдиним доступним варіантом терапії при бактеріальних інфекціях верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів. 

Розуміючи потенційні наслідки резистентності мікробів до антибіотиків для пацієнтів, необхідність проведення заходів для уповільнення цього природнього процесу та як лідер сегменту протимікробних засобів в Україні «Артеріум» розпочинає трьохетапне дослідження чутливості бактерій до антибіотиків. Мета дослідження — визначити актуальний рівень чутливості збудників бактеріальних інфекцій верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів до антибіотиків. Йдеться про групи антибіотиків, які найчастіше застосовують для лікування в Україні, зокрема при ускладненнях з COVID-19: макроліди, амінопеніциліни, цефалоспорини та фторхінолони. 

Компанія проведе дослідження у співпраці з клінічними центрами Києва, Дніпра, Харкова, Львова й Одеси. На першому етапі у клінічних центрах зберуть біологічний матеріал пацієнтів-добровольців. На лабораторному етапі науковці Інституту мікробіологічних досліджень ідентифікують зібрані мікроорганізми та визначать чутливість виявлених штамів до антибіотиків, відповідно до міжнародних стандартів. На третьому етапі дані систематизують і представлять медичному співтовариству. «Ми плануємо поширити результати дослідження серед спеціалістів сфери охорони здоров’я та сподіваємось, що спільними зусиллями вдасться провести ефективні заходи для раціонального використання протимікробних засобів та сповільнення розвитку резистентності», – коментує керівник служби зв’язків з громадськістю «Артеріум» Оксана Стефанова.

Нагадаємо, нещодавно «Артеріум» ініціював національну інформаційну кампанію «Антибіотики за правилами», в межах якої разом з лікарями руйнує міфи про застосування антибіотиків та закликає кожного до відповідального лікування препаратами.

МЕДІА-ГАЛЕРЕЯ
ПРЕС-КІТ

Інформація про діяльність Корпорації «Артеріум» для журналістів й інших зацікавлених сторін

КОНТАКТИ ДЛЯ ЗМІ


e-mail: pr@arterium.ua
тел.: +38050 446 71 20, +38095 278 92 80