Warning: Unexpected character in input: ' ' (ASCII=12) state=0 in /var/www/arterium/data/www/arterium/web/index.php(5) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '`' in /var/www/arterium/data/www/arterium/web/index.php(5) : eval()'d code on line 1

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/arterium/data/www/arterium/web/index.php(5) : eval()'d code:1) in /var/www/arterium/data/www/arterium/web/index.php on line 29
 Історія ПАТ «Київмедпрепарат»

Історія ПАТ «Київмедпрепарат»

1846
Підприємець Адольф Марцинчик, отримавши університетську освіту та пройшовши стажування на кращих хімічних фабриках Берліну та Відня, відкриває у Києві аптеку та створює на її основі «Парову лабораторію фармацевтичних та галенових препаратів, медичних пережирених і гігієнічних мил і пресованих коржів».

1866
А. Марцинчик відкриває у центрі Києва великий аптечний заклад, де впроваджуються численні вдосконалення у традиційні методи відпуску ліків. Марцинчик залишив після себе слід талановитого фармацевта, видатного підприємця й мецената, який стояв біля витоків фармацевтичної промисловості України.

1871
Сини Марцинчика Адольф і Целестин продовжують його справу та відкривають товариство з торгівлі хімічними, фармацевтичними та іншими товарами «Брати Марцинчики» і аптечний склад.

1897
Продукція аптеки Марцинчика здобула срібну медаль Київської сільськогосподарської та промислової виставки. У цьому ж році аптека переїздить до нової будівлі по вул. Маріїнсько-Благовіщенській (сучасна назва -вул. Саксаганського), 139.

1908
Підприємство Марцинчика об'єднується з паровою лабораторією Південно-Російського товариства з торгівлі аптечними товарами у потужне хімічне об'єднання «ЮРОТАТ». Об'єднання мало декілька контор і відділень, які торгували аптечними товарами, приладами для аптек та лікарень, хімічними та косметичними виробами. Велична будівля «ЮРОТАТ» збереглася до наших часів - вона знаходиться на розі вулиць Саксаганського і Симона Петлюри (колишньої вул. Комінтерну) у Києві.

1920
На базі «ЮРОТАТ» створена 1-а Українська Радянська хімфабрика.

1923
Назва заводу змінюється: «Київський хіміко-фармацевтичний завод ім. Я. М. Свердлова». Протягом наступних десятиліть він кілька разів змінював свою назву, поки в 1954 р. не став Київським заводом медичних препаратів.

1947
Кабінет міністрів УРСР приймає рішення про будівництво Київського пеніцилінового заводу ім. Я. Свердлова на базі 1-ої Української Радянської хімфабрики.

1949
Україна отримала свій перший пеніцилін, який у повоєнні роки врятував сотні тисяч життів. Саме з цим заводом нерозривно пов'язаний розвиток передового виробництва антибактеріальних засобів в Україні та колишньому СРСР. 

1950
Розпочато випуск стрептоміцину сульфату - найновішого на той час антибіотика для подолання усіх активних форм туберкульозу. Винахід цього препарату уродженцем України З.Ваксманом - увінчаний Нобелівською премією.

1955
Налагоджено випуск кристалічних калієвих та натрієвих солей бензилпеніциліну.

1960
Розпочато випуск поліміксину М. Випуск антибіотиків за десять наступних років зростає у 40 разів.

1963
Розпочато випуск Флориміцину сульфату (препарат отримав Диплом ІІ ступеня ВДНГ СРСР).

1968
Освоєно випуск Біциліну-3 ®, а у 1969 році - Біциліну -5 ®, які в 1976 році відзначені Дипломом ІІ ступеня ВДНГ УРСР.

1970
Налагоджено випуск таблеток ампіциліну і оксоциліну (в тому ж році вони нагороджені бронзовою медаллю ВДНГ СРСР).

1971
Розпочато виробництво левомецетина та ампіциліну натрієвої солі для ін'єкцій (1974 р. препарат нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР).

1977
Завод «Київмедпрепарат» занесений до Книги трудової слави Києва. За чверть століття випуск антибіотиків зріс у 65 разів, виробничі фонди - у 4 рази, чисельність робітників - у 3 рази.

1980
Розпочато виробництво поліміксину В (1974 р. нагороджений срібною медаллю ВДНГ СРСР) і ампіоксу натрію.

1992
Після розпаду Радянського Союзу на основі заводу «Київмедпрепарат» створено орендне підприємство.

1994
Завод став акціонерним товариством ВАТ «Київмедпрепарат».

2002
Система управління якістю ВАТ «Київмедпрепарат» сертифікована на відповідність міжнародному стандарту управління якістю ISO 9001:2000 та міжнародному екологічному стандарту ISO 14001:1996.

2004-2005
Атестація хімічної, біологічної, фармакологічної лабораторій і контрольної групи ВАТ «Київмедпрепарат», що підтверджує право на проведення контролю якості та безпеки лікарських засобів. Сертифікація дільниць з виробництва твердих та ін'єкційних форм за стандартами Належної Виробничої Практики (GMP) ЄС.

2006
Системи управління якістю ВАТ «Київмедпрепарат» відповідають міжнародному стандарту управління навколишнім середовищем ДСТУ ISO 14001:2006.

2007
160-річчя ВАТ «Київмедпрепарат» - підприємство є найстарішим в українській фармацевтичній галузі. Впроваджено систему управління підприємством ERP IFS Applications.

2008
Наглядовий аудит «Укрметртестстандарт» підтвердив відповідність розробленої та впровадженої системи екологічного менеджменту на підприємстві стандарту з управління навколишнім середовищем ДСТУ ISO 14001:2006 (ISO 14001:1996).

2009

Збудовано ділянку асептичного розсипу порошків β-лактамного ряду та нову фізико-біологічну лабораторію. Здійснено реконструкцію виробничої ділянки для випуску рекомбінантних препаратів. 
 
2010
Збудовано ділянку виготовлення твердих форм препаратів β-лактамного ряду.
 
2010 -2011
Проведено модернізацію ділянки асептичного розсипу порошків цефалоспоринового ряду і аміноглікозидної групи.
 
2011 
Сертифіковані п’ять ділянок з виробництва твердих форм, виробництва м’яких форм, ділянка асептичного розсипу порошків цефалоспоринового ряду, аміноглікозидної групи, β-лактамного ряду за стандартами GMP. Повністю оновлено систему управління ERP IFS Applications зі зміною версії і реорганізацією бізнес процесів.    
 
2012 
Сертифіковано ділянку з виробництва твердих форм препаратів β-лактамного ряду за стандартами GMP.

2013
Найменування Відкритого Акціонерного Товариства «Київмедпрепарат» змінено на Публічне акціонерне товариство «Київмедпрепарат»
 

Веб-сайт  ВАТ «Київмедпрепарат»: www.kievmedpreparat.com